Ogłoszenia Duszpasterskie: 02.09.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w poniedziałek - 03.09 - wsp. św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

- we wtorek - 04.09 - wsp. Bł. Dziewic i Męczennic: Marii Kanuty i Towarzyszek;

- w sobotę - 08.09 - święto Narodzenia NMP - Matki Bożej Siewnej - kto ma ziarno do siewu to będzie błogosławieństwo na każdej Mszy św.;

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedziny u chorych, po południu okazja do spowiedzi i komunii św.: w Jaroszowie o 14.30, w kościele parafialnym od godz. 16.00, będzie to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do licznego udziału.

3. Dziś na Jasnej Górze i w naszej parafii dziękujemy za tegoroczne zbiory, gdyż wszyscy korzystamy z pracy rolników, ogrodników, działkowiczów. W intencji rolników będziemy modlić się dziś na różańcu o godz. 16.30 w trakcie zmiany tajemnic.

4. Dzieci i młodzież zapraszamy na jutrzejszy dzień do Kościoła z racji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Następujące grupy zapraszamy:

8.00 - Zespół Szkół w Żarkach

8.30 - W Jaroszowie dla Szkoły Podstawowej w Zawadzie

9.00 - Gimnazjum w Żarkach

10.30 - Szkoła Podstawowa w Żarkach

4. Wraz z nowym rokiem szkolnym, wznawiamy spotkania formacyjne.

Lektorzy, Ministranci i kandydaci pierwsze spotkanie w sobotę na godz. 10.00, Schola parafialna w sobotę na godz. 11.00. W najbliższą sobotę na godz. 12.00 zapraszamy uczniów z klasy 7 SP, którzy rozpoczną swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

5. Przeżywamy Rok św. Stanisława Kostki, szczególnego patrona dzieci  i młodzieży. Z tej racji w tym roku zapraszamy na Triduum ku czci św. Stanisława w następujące niedzielę: 9, 16 i 23 września.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła. W minionym tygodniu swój dar złożyły  2 osoby - 200 zł.

7. Tygodnik  „Niedziela” zawiera wiele dobrych artykułów,

8.W zawiązku z 70-leciem Zespołu Szkół w Złotym Potoku Komitet organizacyjny zaprasza wszystkich absolwentów, nauczycieli, a także przyjaciół do wspólnego świętowania, które odbędzie się 22.09.2018. Szczegóły zamieszczone są w gablocie parafialnej.

9. W minionym tygodniu zmarli:  + Stanisława Skorek, l.86 , + Bożena Tylkowska, l. 62;

10. Z racji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego życzymy wszystkim błogosławionych  i radosnych chwil.