Ogłoszenia Duszpasterskie: 09.09.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w czwartek - 13.09 - Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w piątek - 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w sobotę - 15.09 - Wspomnienie NMP Bolesnej;

2. Dzisiaj wspominamy 12 rocz. święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo, polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

3. W czwartek z racji przypadającego 13 dnia miesiąca serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się po mszy św. o godz. 17.00;

4. W piątek w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wszystkie msze św. będziemy sprawować w bocznej kaplicy Krzyża Św. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża św.

5. Przeżywamy Rok św. Stanisława Kostki, szczególnego patrona dzieci  i młodzieży. Z tej racji w tym roku zapraszamy na Triduum ku czci św. Stanisława w następujące niedzielę: 9, 16 i 23 września. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci ze Szkół Podstawowych z Żarek i Zawady, pt. „Święty Stanisław - mój patron”. Informacje u katechetów, zachęcamy do udziału, przewidziane nagrody.

6. W czwartek 20 września organizowany jest Dzień Chorych dla Regionu Zawierciańskiego. Ktokolwiek z osób starszych i chorych byłby chętny na wyjazd do Zawiercia, prosimy o wcześniejsze zapisanie się. Wyjazd planowany jest na godz. 10.00. Szczegóły za tydzień.

7. Bóg zapłać za ofiary na renowację bocznego ołtarza. W minionym tygodniu swój dar serca złożyło 5 osób - 800 zł.

8. Tygodnik  „Niedziela” a w nim artykuł: „ O lepsza jakość życia”.

9. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom życzymy Błogosławionego tygodnia.