Ogłoszenia Duszpasterskie: 16.09.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- we wtorek - 18.09 - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;

- w czwartek - 20.09 - Wspomnienie św. Męczenników Koreańskich;

- w piątek - 21.09 - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

2. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu, polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

3. Jutro Dzień Golgoty Wschodu - pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pomordowanych na kresach wschodnich.

4. We wtorek przypada dzień imienin ks. Abp Stanisława Nowaka , ogarniamy jego osobę naszą pamięcią modlitewną.

5. W środę pamiętamy o śp. Ks. Proboszczu Janie Krawcu z racji 7 rocznicy śmierci;

6. W czwartek 20 września organizowany jest Dzień Chorych dla Regionu Zawierciańskiego. Ktokolwiek z osób starszych i chorych byłby chętny na wyjazd do Zawiercia, prosimy o wcześniejsze zapisanie się. Wyjazd planowany jest na godz. 10.00.

7. W piątek z racji III piątku miesiąca, po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. W najbliższa sobotę o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 8.

9. W niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 zakończenie konkursu plastycznego dla szkół podstawowych i wręczenie nagród. Po mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów z klasy 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną. Także w minionym tygodniu swój dar serca złożyły 4 Rodziny - 500zł. Po mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na polskie uczelnie katolickie.

11. Tygodnik  „Niedziela” i artykuł „Wiara Młodego Pokolenia” - Tęcza;

12. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom życzymy Błogosławionego tygodnia.

13. W tym tygodniu zmarł śp. Roman Sroka, l. 54 oraz śp. Stanisława Chejduk, l. 87.