Ogłoszenia Duszpasterskie: 28.10.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w poniedziałek - 29.10 - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej;

- w czwartek - 1.11 - Uroczystość Wszystkich Świętych;

- w piątek - 02.11 - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;

 

2. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00 z udziałem księży Prałatów, którzy obchodzą 40 rocz. święceń kapłańskich. Po każdej mszy św.  możliwość ucałowania relikwii.

 

3. W Czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu msza w kościele tylko o godz. 8.00, nie ma mszy popołudniu. Na cmentarzu różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 10.00  a po nim o godz. 11.00 msza św.

 

4. Od 2 listopada różaniec z wypominkami oktawalnymi o godz. 16.15 a po nim msza św. za tychże zmarłych.

 

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w kościele od godz. 15.30 w Jaroszowie od 14.30, odwiedziny u chorych od godz. 9.00. Pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

 

7. Można zamawiać wypominki: Roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, w minionym tygodniu złożyły swój dar 2 rodziny - 300 zł.

 

9. Bóg zapłać ministrantom, którzy ufundowali do kościoła nową kadzielnicę.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” . Zachęcamy do nabycia kalendarzy na rok 2019.

 

11. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Tego dnia odbędzie się spotkanie męskich róż różańcowych na salce parafialnej.

 

12. W przyszła niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.  

  

13. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom życzymy Błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje