Ogłoszenia Duszpasterskie: 02.12.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w poniedziałek - 03.12 - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

- we wtorek - 04.12 - Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;

- w czwartek - 06.12 - Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa;

- w piątek - 07.12 - Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w sobotę - 08.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

2. Dzisiejsza przypada niedziela comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30. Intencja: „ o Dobre duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia”.

3. Rozpoczynamy dziś adwent, radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 dla dorosłych i od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 dla dzieci.  Zapraszamy wszystkie dzieci na te mszę św. wraz z lampionami.

4. Zachęcamy do nabycia świec Caritas, Wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece duże - 12 zł, małe 6 zł.

5. W tym tygodniu przypadają spotkania grup modlitewnych w kaplicy adoracji - w poniedziałek Przymierze Rodzin Mamre, we wtorek Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

6. We wtorek  wspomnienie św. Barbary zapraszamy do kościółka na mszę św. o godz. 18.00 -górników, hutników i wszystkie solenizantki. W tym dniu nie ma mszy w naszym kościele o godz. 18.00.

7. Pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Judy Tadeusza i modlitwa o nowe powołania. Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Jaroszowie od godz. 14.30, w kościele o godz. 16.00. W tym dniu odwiedziny chorych są przełożone czas rekolekcji adwentowych - 18.12.

8. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w ty dniu msza św. poranna o godz. 8.00, na godzinę 7.30 zapraszamy na godzinki.

9. Bóg zapłać za ofiary kościół, w minionym tygodniu swój dar serca złożyły dwie rodziny - 1100 zł.

10. Wczoraj odbył się turniej w piłkę halową ministrantów naszego dekanatu. Nasi ministranci w każdej kategorii zajęli pierwsze miejsca. Serdecznie im gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszym etapie.

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”,  miesięcznik „Tęcza” dla dzieci, oraz do nabycia kalendarzy na rok 2019.

12. Dobrego czasu adwentowego.