Wiadomości Duszpasterskie: 23.12.2018

1. Kościół w liturgii wspomina:

         *) w środę - święto Św. Szczepana;

         *) w czwartek - święto Św. Jana Apostoła;

         *) w piątek - święto Św. Młodzianków;

 

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Rano o 7.00 ostatnia Msza św. Roratnia - zapraszamy i dziękujemy za uczestnictwo, wieczorem Mszy św. już nie będzie.

 

3. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 nasi harcerze przyniosą Światełko Betlejemskie, które będzie przechowywane w kaplicy adoracji i będzie można je zabrać na stół wigilijny.

 

4. Uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej w Żarkach już po raz 11 ubrali wieczernikową choinkę w konkursie na Jasnej Górze. Zachęcamy do oddawania głosów na naszą choinkę, która ma numer 22. Głosować można do 31 grudnia.

 

5. Pasterka o 22.00 w Jaroszowie i o 24.00 w Żarkach. Taca z pasterki na fundusz Obrony Życia. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00 oraz w Jaroszowie o 8.45. W drugi Dzień Świąt program niedzielny - taca na uczelnie katolickie i poświęcenie owsa. W święto Św. Jana - poświęcenie wina.

 

6. W sobotę przypada 7 rocznica wyboru Pasterza Archidiecezji, Arcybiskupa Wacława Depo. Jego osobę polecamy naszym modlitwom.

 

7. W niedzielę 30.12 przeżywamy święto Św. Rodziny. Parafia zaprasza wszystkich jubilatów na swoje okrągłe rocznice małżeńskie i ponawia to zaproszenie na najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Wasze Małżeństwa i Rodziny będziemy polecać Bogu.

 

8. Ministranci w dalszym ciągu rozprowadzają sianko na nasze stoły wigilijne. Za składane przy tej okazji ofiary, przeznaczone na ich cele, dziękujemy.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół - złożyli chorzy - 350 zł i trzy rodziny - 300 zł.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Płyta z kolędami.

 

9. Wizyta duszpasterska to czas spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowa - trzy tematy: 1) Jak wygląda moja wiara; 2) Sprawy inwestycyjne kościoła i plebani; 3) Sprawy osobiste. Porządek wizyty duszpasterskiej znajduje się w gablocie parafialnej oraz podany jest na stronie internetowej parafii.

 

10. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje