Wiadomości Duszpasterskie: 27.01.2019

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w poniedziałek - 28.01 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora;

- w czwartek - 31.01 - Wspomnienie św. Jana Bosko, Prezbitera;

- w sobotę - 02.02 - Święto Ofiarowania Pańskiego;

2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pomocy Chorym na trąd.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa przed mszą św. poranną i od godz. 16.00. Odwiedziny u chorych od godz. 9.00.

4. W sobotę 02.02 przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. W tym dniu msze św. w kościele o godz. 8.00 i 17.00 w Jaroszowie o godz. 18.00. Spowiedź w Jaroszowie przed mszą św. o godz. 17.40. Nie będzie spowiedzi w piątek. Na każdej mszy św. poświęcenie gromnic.

5. 02 lutego obchodzimy w kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii. W tym dniu odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego
Różańca. Zapraszamy na różaniec na 16.30 a po nim Msza św.

7. W sobotę o godz. 12.00 na salce parafialnej swoje spotkanie mają uczniowie z klasy 3 gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W minionym tygodniu złożyły 3 rodziny - 350 zł.

9. W minionym tygodniu zmarli: +Józef Chmielewski, l. 63;+ Kazimiera Zając, l. 65;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i czasopisma dla dzieci „ Tęcza”.

10. Życzymy błogosławionego tygodnia.