Ogłoszenia Duszpasterskie: 09.06.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 10.06 - Święto NMP Matki Kościoła

- we wtorek - 11.06 - Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

- w środę - 12.06 - Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza, Prezbiterów i Towarzyszy;

- w czwartek - 13.06 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w piątek - 14.06 - Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;

2. Dziś przeżywamy w kościele Uroczystość Zesłania Ducha św. kończąc tym samym okres wielkanocny, to czas nabożeństwa 40 godzinnego - zapraszamy do adoracji.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, poświecenie pól z Mszą św. o urodzaje o godz. 18.00 przy kaplicy Upadku Pana Jezusa na ul. Targowej.

3. W środę wspomnienie bł. Ludwika Rocha Gietyngiera, naszego rodaka. W tym dniu zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia przy jego pomniku, na ul. Myszkowskiej o godz. 15.00. Natomiast na nabożeństwie czerwcowym, modlitwa o powołania, także o rychłą kanonizację.

4. W czwartek przypada dzień imienin ks. Bp Antoniego Długosza, ogarniamy jego osobę nasza modlitewną pamięcią.  To także w naszej parafii nabożeństwo fatimskie, zapraszamy na różaniec  na godz. 17.30 następnie msza św. i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

6. W piątek o godz. 15.40 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a następnie od godz. 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci  z klasy 3,  zapraszamy  również rodziców, chrzestnych, najbliższą rodzinę. Od godz. 16.00 zapraszamy w tym dniu także dzieci, młodzież, które chcą przystąpić do spowiedzi i z Bożym błogosławieństwem zakończyć rok szkolny.

7. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej na mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy na tę godzinę rodziny dzieci z klasy 3, prosimy aby parafianie nie związani z dziećmi, które przyjmą komunie św., wybrali inne msze św. w tym dniu.

8. Za tydzień w Czatachowie o godz. 15.30 poświęcenie pól i msza św. w intencji mieszkańców.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła - chorzy przy okazji I piątku - 950 zł., 2 rodziny - 200 zł, rodzice dzieci rocznicowych - 360 zł.

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela

11. Błogosławionego Tygodnia i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.