Wiadomości Duszpasterskie: 23.06.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 24.06 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w piątek - 28.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- w sobotę - 29.06 - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

 

2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Misjonarza z Peru, dziękujemy za piękną pracę i okażmy swoją wdzięczność przez ofiary składane do skarbonki.

Dziś przypada również Dzień Ojca, modlimy się o ich pomyślność, również dziś na sumie o 11.30 opiece Bożej polecamy ks. prałata Jana, naszego byłego księdza proboszcza.

 

3. Dziś przy kapliczce na ul. Mostowej o godz. 16.00 odprawiona będzie msza św. , na którą zapraszamy  wszystkich solenizantów. Niech to będzie nabożeństwo poświęcenia wody.

 

4. Jutro przypada 2 rocz. święceń biskupich, ks. bp Andrzeja Przybylskiego, jego osobę polecamy naszej modlitwie.

 

5. Trwa oktawa Bożego Ciała codziennie o godz. 17.00, w czwartek 27.06 o godz. 18.00 zakończenie obchodów ku czci Najświętszej Eucharystii, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, oraz błogosławieństwo dzieci - zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na tę uroczystość.

Zapraszamy całą asystę parafialną do udziału w procesji do czterech ołtarzy, ulicami naszego miasta. Proszę tradycyjnie tych Panów i Panie o udekorowanie ołtarzy, niech to będzie piękne świadectwo wiary.

 

6. W piątek w Uroczystość NSPJ po mszy św. o godz. 17.00 procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, wraz ze śpiewem litanii i aktem wynagrodzenia. Można spożywać pokarmy mięsne.

 

7. W sobotę w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła organizowana jest zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Polecamy w modlitwach papieża Franciszka. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła -5 rodzin - 1,800 zł.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela

 

10. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 

11. W minionym tygodniu zmarli: + Leokadia Hulbój, l.82; + Grzegorz Sokół, l.44; + Grzegorz Wojciechowski, l.47- pogrzeb jutro o godz. 14.00;

 

12. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzymy bezpiecznych wakacji, wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

Dodatkowe informacje