Wiadomości Duszpasterskie: 30.06.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w wtorek - 02.07 - Wspomnienie Matki Bożej Leśniowskiej;

- w środę - 03.07 - Święto św. Tomasza, Apostoła;

- w sobotę - 06.07 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy;

2. We wtorek o godz. 10.00 spod kościoła w Żarkach wyruszy procesja- Marsz dla Życia, związany z pielgrzymką małżeństw i odpustem w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Zapraszamy asystę jak i wszystkich do licznego udziału. Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy: Stop seksualizacji dzieci w szkołach. Podpisy można składać dziś przy wyjściu z kościoła, a także we wtorek i w niedzielę na placu przy Sanktuarium w Leśniowie - Bóg zapłać za konkretną decyzję i dobry głos.

3. W tym tygodniu spotkanie modlitewne: jutro o 18.30 - Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, we wtorek - Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca: modlitwa o powołania kapłańskie, pierwszy piątek: spowiedź przed poranną mszą św. i po południu od godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 i pierwsza sobota miesiąca: modlitwy do Matki Bożej.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 16.30 różaniec, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

6. Ksiądz Misjonarz Kamil, wyraża swoją wdzięczność za ofiary na potrzeby misji w Peru.

7. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Żarek na Jasną Górę wyruszy w sobotę 17 sierpnia, powrót w poniedziałek 19 sierpnia.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła -2 rodziny - 250 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela

10. W minionym tygodniu zmarli: + Izabela Rajczyk-Buła, l. 35; + Daniela Grzegorczyk, l. 80 - pogrzeb we wtorek o godz. 14.30.

11. Błogosławionego tygodnia, udanych urlopów i wakacji.