Wiadomości Duszpasterskie: 04.08.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 06.08 - Święto Przemienienia Pańskiego;

- w czwartek - 08.08. - Wspomnienie św. Dominika, Prezbitera;

- w piątek - 09.08 - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy;

- w sobotę - 10.08 - Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o 16.30 różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Modlimy się o trzeźwość narodu Polskiego.

3. Piesza Pielgrzymka z Żarek na Jasną Górę wyrusza 17.08 w sobotę. Zachęcamy do licznego udziału. Można się zapisywać w zakrystii bądź w godzinach kancelaryjnych. Opłata 10 zł. Pragniemy w tym roku, aby uczestnicy pielgrzymki posiadali jednakowe koszulki, przy zapisywaniu wyrażamy chęć zakupu i podajemy rozmiar koszulki.

4. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00, natomiast we wtorek również po mszy o godz. 18.00 zaprasza na modlitwę do kaplicy adoracji Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

5. W środę 7 sierpnia o godz. 18.30 na salce parafialnej odbędzie się ostatnie spotkanie przed naszą autokarową pielgrzymką do Włoch. Prosimy o wpłatę ostatniej raty na konto, bądź gotówką podczas spotkania. Prosimy o obecność, istotne informacje dotyczące wyjazdu.

6. W sobotę 10 sierpnia około godz. 13.00 przy naszym kościele na przerwę obiadową zatrzyma się piesza pielgrzymka Krakowska, grupa ok. 800 osób. Okażmy życzliwość tym pielgrzymom.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyły 2 rodziny - 600 zł, chorzy przy okazji I piątku - 650 zł.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarła Stanisława Czyż lat 78.

10. Wszystkim parafianom i szanownym gościom życzymy błogosławionego tygodnia.