Wiadomości Duszpasterskie: 03.11.2019

 1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 04.11 - Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

- w sobotę - 09.11 - Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

 

2. Trwa oktawa Wszystkich Świętych. Modlimy się za zmarłych na różańcu o 16.15 a następnie msza św. w ich intencji. Można zyskać odpust zupełny za zmarłych, zachęcamy do tej formy modlitwy. Dziękujemy za modlitewną pamięć za naszych drogich zmarłych. Dziś zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca - o wiekuiste szczęście dla zmarłych, a w szczególny sposób dla tych, o których zapominamy.

 

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, modlitwy w intencji powołań.  

 

4. Dnia 21 listopada w czwartek o godz. 10.00 planowane jest spotkanie z ks. prof. Jackiem Kapuścińskim w Domu Kultury, w celu przybliżenia nam postaci bł. Ks. Ludwika Gietyngiera, w związku z jego rocznicą śmierci. Pragniemy w tym dniu rozprowadzać również pamiątkowe obrazki z wizerunkiem naszego błogosławionego rodaka, także kalendarze na rok 2020 z których dochód przeznaczony będzie na postawienie nowego pomnika dla Rodziców księdza, wraz ze wzmianką o jego osobie.

 

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyły 3 rodziny - 450 zł.

 

6. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”. Artykuł o naszych ministrantach, którzy wygrali konkurs na najaktywniejsze LSO w naszej Diecezji.

 

7. W minionym tygodniu zmarli: + Dariusz Klamek, l.56;

 

8.  Życzymy Błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje