Wiadomości Duszpasterskie: 17.11.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 18.11 - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy ;

- w środę - 20.11 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;

 - w czwartek - 21.11 - Wspomnienie Ofiarowania NMP;

 - w piątek - 22.11 - Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy;

 

2. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Modlimy się, abyśmy w codziennym życiu byli świadkami miłosierdzia.

 

3. Jutro  wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Modlimy się za młodzież naszej parafii i zachęcamy do wyjazdu w przyszła sobotę na Kanę Młodych do Częstochowy.

 

4. Od jutra (18.11) nasz Pan Organista rozpocznie roznoszenie dzisiaj poświęconych opłatków na stoły wigilijne, wg. ustalonego porządku. Ofiary składane przy trzy tej okazji przeznaczone sa na malowanie prezbiterium i remont ołtarza głównego.

 

5. We wtorek o godz. 17.30 na salce parafialnej, spotkanie dla rodziców i dzieci z klasy 3 wraz z firmą od strojów komunijnych. Wybór jednakowych strojów i wstępna przymiarka. Natomiast za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie organizacyjno - formacyjne z rodzicami dzieci komunijnych.

 

6. W czwartek (21.11) o godz. 10.00  w Domu Kultury odbędzie się spotkanie z ks. prof. Jackiem Kapuścińskim, który przybliży nam postać naszego rodaka bł. Ludwika Rocha Gietyngiera. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pragniemy w tym dniu rozprowadzać również pamiątkowe obrazki z wizerunkiem naszego błogosławionego rodaka, także kalendarze na rok 2020 z których dochód przeznaczony będzie na postawienie nowego pomnika dla Rodziców księdza, wraz ze wzmianką o jego osobie.

 

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza mieszkańców naszej parafii na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00


8. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji zapraszamy chór, orkiestrę, scholę, do wspólnej modlitwy w ich intencji na msze św. w sobotę o godz. 18.00. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność za ich zaangażowanie w piękno liturgii.

 

9. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie do bierzmowania uczniów z klasy 7 SP , a o godz. 12.00 uczniów z klasy 6 SP.

 

10. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla, jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Członków naszej Akcji ogarniamy modlitwą, dziękując za zaangażowanie w życie parafii.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyła 1 rodzina - 150 zł.

 

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

 

13.  Życzymy Błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje