Wiadomości Duszpasterskie: 01.03.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 04.03 - Święto św. Kazimierza, Królewicza;

2. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i zmiana tajemnicy Różańca św. O łaskę zdrowia dla zarażonych koronawirusem. Zgodnie z apelem ks. Abpa przez cały wielki post aż do Niedzieli Miłosierdzia podczas nabożeństw i mszy św. należy wykonywać śpiew Suplikacji, prosząc Boga o ochronę przez wszelkimi zagrożeniami.

3. Dziś także przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Na mszy św. o 11.30 będziemy się modlić za żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

4. Bóg zapłać ks. Prałatowi Stanisławowi Gębka - za posługę w naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże i wam Drodzy Parafianie za ofiarne wsparcie do puszki na dzieła miłosierdzia w Kazachstanie.

5. Jutro po mszy św. o 18.30  w kaplicy Adoracji czuwanie modlitewne ma Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, we wtorek Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Przypominamy, że wspólnota Neokatechumenatu prowadzi katechezy dla chętnych w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza i modlitwa o powołania kapłańskie. Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź przed poranną mszą św. i od godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Pierwsza sobota miesiąca - modlitwy do Matki Bożej.

7. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

8. W pierwsze soboty miesiąca, począwszy od 7 marca, w Częstochowie odbywać się będą procesje pokutne z modlitwą różańcową z kościoła św. Zygmunta na Jasną Górę dla mężczyzn i młodzieńców. Początek o godz. 11.00 w kościele św. Zygmunta. Zapraszamy.

9. Za tydzień  w niedziele 8 marca przypada dzień kobiet. Z tej okazji zapraszamy na msze św. na godz. 11.30 w intencji kobiet. Pragniemy także jako duszpasterze wraz z Akcją Katolicką zaprosić na Kulturalny Dzień kobiet - 08 marca po mszy wieczornej, godz. 18.00 na salce parafialnej. W programie występ trio Bel Canto- uczennice szkoły muzycznej z Częstochowy przy akompaniamencie naszej parafianki Magdaleny Chocaś i gościnnym występie uczniów naszego Liceum i naszego ministranta Mikołaja Golika na trąbce. W trakcie spotkania będziemy czytać list do kobiet św. Jana Pawła II i przygotowany będzie również poczęstunek. Zapraszamy wszystkie panie na ten kulturalny wieczór.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół; złożyły dwie rodziny 800 zł, od firmy z parafii 3,500 zł.

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

12.  Życzymy błogosławionego tygodnia.