Wiadomości Duszpasterskie: 22.03.2020

1.  W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 25.03 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego;

2. Trwając w zagrożeniu epidemicznym, przypominamy, że w tym czasie nie ma w kościele żadnych dodatkowych nabożeństw. Msze św. w naszym kościele wg stałego porządku. Ze względu na zawieszone rekolekcje parafialne, które powinny rozpocząć się przyszłą niedzielą, zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi przed każdą Mszą św. w niedzielę jak i w tygodniu.

Według najnowszych zarządzeń, w sytuacji pogrzebu bliskiej nam osoby w tym  szczególnym czasie, możliwa jest tylko stacja na cmentarzu, z najbliższą rodziną (do 50 osób). Msza św. pogrzebowa bez ciała zmarłego odprawiana jest w dniu pogrzebu bądź w innym dogodnym terminie.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności, wytycznych dotyczących przebywania w świątyni. Do 29 marca obowiązuje dyspensa od niedzielnej Mszy św.

Kaplica adoracji jest otwarta cały dzień, istnieje możliwość indywidualnej modlitwy. Jako kapłani trwamy na modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30, zachęcamy do łączenia się duchowo w domach i praktykowania tej formy modlitwy, prosząc o oddalenie tego zagrożenia.

Pamiętajmy o osobach, starszych, chorych, okazując im pomoc w codziennym funkcjonowaniu i dołączamy się z apelem o pozostanie w tym czasie w domach.

3. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

4. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na mszy św. o godz. 17.00 można będzie dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do tej formy obrony życia ludzkiego. Ulotki wraz z formularzem znajdują się na stoliku pod chórem.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożyły 3 rodziny - 650 zl.

6. Paschaliki wielkanocne - 10 zł.

7. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

8. W minionym tygodniu zmarła: + Cecylia Ciupińska, l. 92; + Bogusława Magiera, l. 70 - pogrzeb we wtorek,

9. Życzymy błogosławionego tygodnia.