Wiadomości Duszpasterskie: 29.03.2020

1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Transmisja Mszy św. na facebooku parafialnym o 11.30. Także w piątek o godz. 19.00 transmisja Drogi Krzyżowej.

 

2. Według nowych wytycznych na Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłana i obsługujących. Prosimy o przestrzeganie tych ograniczeń, zostawiając możliwość uczestnictwa tym, którzy zamówili Mszę św., bądź najbliższą rodzinę. Na czas mszy św. kaplica adoracji będzie zamknięta.

 

3. Nie ma nabożeństw I Czwartku, I piątku i I soboty miesiąca, jak również nabożeństwa różańcowego. W kwietniu nie ma odwiedzin chorych. Sakrament spowiedzi przed każdą msza św. Jest możliwe też  indywidualne umówienie się by zniwelować możliwość kolejek, nie łamać zakazu zgromadzeń.

4. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania.

5. Kaplica adoracji jest otwarta cały dzień, istnieje możliwość indywidualnej modlitwy. Jako kapłani trwamy na modlitwie różańcowej każdego dnia o godz. 20.30, zachęcamy do łączenia się duchowo w domach i praktykowania tej formy modlitwy, prosząc o oddalenie tego zagrożenia. Pamiętajmy o osobach, starszych, chorych, okazując im pomoc w codziennym funkcjonowaniu i dołączamy się z apelem o pozostanie w tym czasie w domach.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1 rodzina - 500 zl.

7. Paschaliki wielkanocne - 10 zł.

8. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

 

9. W minionym tygodniu zmarł: + Jan Dłubała, l. 61

 

10. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje