Wiadomości Duszpasterskie: 13.04.2020

1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy św. niedzielny, transmisja z Mszy św. o 11.30 na FB parafialnym.

2. Według wytycznych, które zostały przedłużone, na Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłana i obsługujących. Prosimy o przestrzeganie tych ograniczeń, zostawiając możliwość uczestnictwa tym, którzy zamówili Mszę św. Na czas mszy św. kaplica adoracji będzie zamknięta.

3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń związanych z Covid-19 i wytycznymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie informujemy, iż cmentarz pozostaje zamknięty do 19 kwietnia. Zakaz nie dotyczy możliwości przeprowadzenia ceremonii pogrzebowych. Po danym terminie zakaz może zostać przedłużony. Prosimy o  jego przestrzeganie.

4. Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Modlimy się za kwiat polskiej inteligencji, który bestialsko został zamordowany w Związku Radzieckim wiosną 1940 roku.

5. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania.

6. W piątek ze względu na trwającą oktawę Zmartwychwstania, można spożywać pokarmy mięsne.

7. Trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia.

8. W niedzielę za tydzień przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Msza św. transmitowana na FB parafialnym o 11.30 . Natomiast o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, również transmitowana, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 3 rodziny - 450 zł. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty.

10. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.