Wiadomości Duszpasterskie: 19.04.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 23.04 - Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika;

- w sobotę - 25.05 - Święto św. Marka, Ewangelisty;

2. Dziś przypada Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również Święto Patronalne Caritas. Msza św. transmitowana na FB parafialnym o 11.30 . Natomiast o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, również transmitowana, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.  W te nadchodzące dni modlimy się o urodzaje. Podczas każdej mszy św. śpiew z prośbą o deszcz.

4. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpocznie się Tydzień Biblijny.

5. Nastąpiła zmiana związana z ilością osób przebywających w kościele, wg. powierzchni danej świątyni. W naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw będzie mogło przebywać od 20 kwietnia (poniedziałku) 30 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu, według zaznaczonych miejsc na ławkach.

6. Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania twarzy i nosa. Dotyczy to także uczestnictwa we Mszach Świętych i nabożeństwach, możemy jedynie odkryć w odpowiedni sposób podczas przyjmowania komunii św.

7. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 7 rodzin - 950  zł.

W tej wyjątkowej sytuacji dziękujemy za wszelkie ofiary składane przez parafialne konto, które umożliwia realizację bieżących opłat utrzymania naszej świątyni. Będziemy wdzięczni za wszelkie ofiary, z przeznaczeniem na remont głównego ołtarza jak i rozpoczynającym się remontem zakrystii.

MBS Myszków 0/Żarki

30 8279 1036 0400 4327 2004 0001

9. W minionym tygodniu zmarł: + Andrzej Opiłka, l. 61

10. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.