W Tychach w Hali Sportowej odbyły się dwie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

W obu imprezach uczestniczyły dzieci w sumie z 14 przedszkoli. Aktywne Przedszkolaki były zachwycone wizytą swojego dobrego znajomego, Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl. Już po raz trzeci jego drużyna odwiedziła Tychy.

Podczas środowego eventu Aktywne Przedszkolaki próbowały sił w czterech olimpijskich dyscyplinach sportu, których podstawy poznają w systemie Przedszkoliada.pl. Bawiły się bowiem na stacjach piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki.

W imprezie uczestniczyli młodzi zawodnicy z lokalnych klubów sportowych, które były partnerami przedsięwzięcia. Podstawy siatkówki dzieciom pokazywali i pomagali doskonalić zawodnicy oraz zawodniczki TKS-u Tychy.

W strefie koszykówki Aktywnym Przedszkolakom towarzyszyli koszykarze GKS Tychy, natomiast w piłkę nożną z dziećmi zagrali piłkarze reprezentujący GKS Tychy.

Dzieci jak zwykle zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Na kilkumetrowy arkusz papieru przelewały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną.

Dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Każde z przedszkoli uczestniczących w imprezie zostało natomiast nagrodzone pucharem ufundowanym przez Prezydenta Miasta Tychy, Andrzeja Dziubę.

Obie imprezy zakończyły się pamiątkowym zdjęciem wszystkich Aktywnych Przedszkolaków z lokalnymi promotorami, instruktorami, gośćmi wydarzenia, a przede wszystkim ulubioną maskotką - Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

Środowa impreza okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z całą pewnością wróci do Tych w przyszłym roku.

przedszkoliada przedszkoliada przedszkoliada przedszkoliada przedszkoliada