ZAMIERZENIA DLA GRUPY BIEDRONKI NA MIESIĄC LISTOPAD


 

 
W  pierwszym  tygodniu będziemy utrwalać wśród dzieci nawyki zdrowego  i higienicznego trybu życia. Uświadomimy dzieciom jakie znaczenie dla każdego człowieka ma zdrowie, sport i ruch. Zwrócimy uwagę na znaczenie higieny osobistej oraz czystości otoczenia dla zdrowia.

 

Jesień już do nas zawitała, a my dowiemy się co robią zwierzęta jesienią? Zwrócimy uwagę na różnice w wyglądzie i zachowaniu zwierząt przed nadejściem zimy. Poznamy różne zwierzęta – dzikie i hodowane przez człowieka. Poznamy sposoby pomocy zwierzętom w tym trudnym dla nich okresie. Nauczymy się jak należy opiekować się zwierzętami domowymi – kotem, psem i rybkami.

 

Ponadto w tym miesiącu przeniesiemy się w świat bajek i baśni. Przyjrzymy się bliżej postaciom: Kopciuszka, Kota w Butach i Śpiącej Królewnie. Pobawimy się w teatr, odgrywając bajeczne role. A na zajęciach wykonamy papierowe postacie z bajek, które posłużą nam do różnych zabaw w teatrzyk kukiełkowy.

 

W ostatnim tygodniu zapoznamy się  z pracą w kopalni i pracą górników, którzy w najbliższym czasie będą obchodzić swoje święto. Poznamy źródła energii i zapoznamy się ze sposobami ogrzewania pomieszczeń dawniej i dziś. Przeniesiemy się w świat pradawnych dinozaurów. Będziemy rozwijać spostrzegawczość i uwagę podczas oglądania obrazków  i  książek o dinozaurach.

Ważne daty:
 
  • ·         07.11.2017 r. przybędzie do naszej grupy pani Ania z Biblioteki nr 5 w Tychach, która przybliży nam treści bajek i baśni dla dzieci.

  • ·         08.11.2017 r. konsultacje indywidualne z panią I. Jaźwą z Poradnii Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach od godziny 13:45 – 15:45. Zapisy u pań dyżurujących w przedszkolu.
  • 22.11.2017 r. o godzinie 12:30 zawita do naszego przedszkola Teatr z  przedstawieniem pt.: „Przygody okruszka”.· 
  •       
  • 24 listopada 2017 r. (piątek) o godzinie 12:30 spotkamy się z panem Zygmuntem Kwapisiem – leśniczym z Nadleśnictwa Kobiór (w tym dniu przekażemy dla zwierząt leśnych zebrane przez dzieci kasztany i żołędzie – zachęcamy do przyrodniczych zbiorów.

  • 24.11.2017 r. będziemy uroczyście obchodzić w naszej grupie „Dzień Pluszowego Misia”. W związku z tym prosimy wszystkie dzieci o zabranie swoich ulubionych pluszaków.
  • 29.11.2017 r. o godzinie 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na warsztaty plastyczne z elementami Sensoplastyki „W świecie mas plastycznych”. Prosimy o potwierdzenie przybycia na zajęcia u pani Kasi z grupy Biedronki.
Pozdrawiają pani Agata i pani Kasia