W dniu 16 maja 2018r. odbyła się zorganizowana przez:  Przedszkole nr 5 w Tychach, MOSiR Tychy przy pomocy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach oraz Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, VII Międzygminna Spartakiada  Przedszkolaków „Mali Sportowcy 2018”.

Jury zacne i dostojne w składzie: przedstawiciel Miejskiego Centrum Oświaty Kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego Barbara Sobczak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Adam Burczyk, V-ce Dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19  Mirosław Kurbiel  - przewodniczący jury oraz Dyrektor Przedszkola nr 5 Beata Czerwińska, jak przypada roli jury - kontrolowało, ale przede wszystkim życzliwie dopingowało małych sportowców.

W VII Spartakiadzie Przedszkolaków "Mali sportowcy 2018" udział wzięło 14 drużyn: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 8, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 17, Przedszkole nr 20, Przedszkole nr 21, Przedszkole nr 22 oraz przedszkola niepubliczne: Przedszkole SportArt, Przedszkole niepubliczne "Otwarte okno", Niepubliczne Przedszkole "SMYKI".

Wyniki:

I miejsce - Przedszkole nr 6

II miejsce - Przedszkole nr 5

III miejsce - Przedszkole nr 8

Koordynatorem z ramienia przedszkola była Pani Joanna Łukasik, nad sprawnym przebiegiem Spartakiady czuwała w ramach wolontariatu młodzież z Zespołu Szkół nr 6 oraz trenerzy Przedszkoliada.pl.