Miło nam zakomunikować, iż w  IX edycji Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja regionalna w szkole – „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…”  /Jan Paweł II/ –  Przedszkole nr 5 zajęło II miejsce!  Zgodnie z założeniami tegorocznego konkursu nasi wychowankowie odkrywali historyczną tajemnicę dotyczącą miejsca zamieszkania – Tajemnicę jeziora Paprocańskiego i związanej z nim huty Paprockiej. Po przejściu III etapów, realizacji głównego projektu – specjalnego wydania naszej gazetki „Piąteczka” dotarliśmy do finału, który odbył się w Koszęcinie, siedzibie Zespołu Śląsk. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie zdobytej wiedzy w formie inscenizacji, przedstawienie tańca Straszków Śląskich oraz regionalnej pieśni. Nasi mali badacze historii spisali się znakomicie! Ogromne BRAWA I GRATULACJE dla zwycięskiej drużyny oraz wszystkich zaangażowanych w projekt wychowanków i nauczycieli!

Fotogaleria