22 marca w Przedszkolu nr 5 w Tychach odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Przyrodniczej. To już V edycja tego konkursu organizowanego przez Przedszkole nr 5  we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach.  Jego celem jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci,  wzbogacanie ich wiedzy o przyrodzie, uwrażliwianie na jej piękno,  a także tworzenie warunków do rozwijania dziecięcych  zdolności muzyczno-wokalnych i prezentowania ich szerokiej publiczności.

W konkursie wzięło udział 18 placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych z naszego regionu, łącznie 34 dzieci - 9 solistów, 9 zespołów. Uczestników oceniało profesjonalne jury w którym zasiadali: Magdalena Kruż - kierownik sekcji fortepianu  ZSM w Tychach, Mateusz Prześlak - nauczyciel gitary ZSM w Tychach, Rafał Białas - nauczyciel MDK nr 1 w Tychach,  Beata Czerwińska - dyrektor Przedszkola nr 5  w Tychach, Katarzyna Bienia - Marczykiewicz, dyrektor Przedszkola nr 18  w Tychach, Ryszard Gołba - przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 5 w Tychach.

Jury brało pod uwagę dobór piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny występu uczestników.

 

I miejsce zajęła solistka: Barbara Cierzyńska  – Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” w Tychach

II miejsce – zespół w składzie: Maria Kaczmarczyk, Paweł Mazur, Albert Kukuła - Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” w Tychach   

III miejsce zajął zespół w składzie: Maja Gawęda, Milena Zawadzka, Leon Wendreński – Niepubliczne Przedszkole Językowe „Smyki” w Tychach

Wyróżnienia zdobyły  solistki:

I. Lena Powolna  – Przedszkole nr 21 w Tychach  oraz

II. Agata Olak – Przedszkole nr 6 w Tychach

 

Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy ich opiekunom za trud włożony  w przygotowanie wychowanków do konkursu.

 

konkurs konkurs konkurs konkurs