27 listopada w Przedszkolu nr 5 w Tychach odbył się po raz kolejny Międzygminny Konkurs Piosenki Przyrodniczej. VI edycja tego konkursu – tym razem  „Na jesienną nutę”, organizowanego przez Przedszkole nr 5 we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, pozwoliła na zmianę klimatu występów, umożliwiła ukazanie piękna złotej polskiej jesieni w utworach muzycznych.  Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci,  wzbogacanie ich wiedzy o przyrodzie, uwrażliwianie na jej piękno, a także tworzenie warunków do rozwijania dziecięcych  zdolności muzyczno-wokalnych i prezentowania ich szerokiej publiczności.

     W konkursie wzięło udział 12 placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych z naszego regionu, łącznie 24 dzieci - 5 solistów, 7 zespołów. Uczestników oceniało profesjonalne  jury w składzie: Tomasz Giedwiłło, dyrektor ZSM w Tychach – przewodniczący jury, Beata Czerwińska - dyrektor Przedszkola nr 5, Katarzyna Bienia-Marczykiewicz – dyrektor Przedszkola nr 18 oraz  Mateusz Prześlak - nauczyciel ZSM w Tychach i Ryszard Gołba - przedstawiciel Rady Rodziców przedszkola nr  5. Pod uwagę brano dobór piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny występu uczestników.

 

I miejsce: Inez Krzyżowska - Przedszkole nr 20 im. Karlika i Karolinki w Tychach

II miejsce: Martyna Kocyła - Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia w Tychach

III miejsce: Lena Gorzkiewicz - Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka  w Tychach

Wyróżnienie I stopnia: Adam Pisarek  - Niepubliczne Przedszkole Muzyczne w Tychach 

Wyróżnienie II stopnia - zespół w składzie: Natalia Konfederak, Joanna Ścieszka oraz Kornelia Kobyłecka  – Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Sportowe SPORTART  w Tychach

 

Wszystkim małym artystom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie wychowanków do konkursu.

 

 

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs