GRUPA SKRZATY


LISTOPAD
„Słota”
Pada gęsty kapuśniaczek,
Szare niebo ciągle płacze,
Siąpi nudno, mży…
Kapu kapu, kapią z nieba,
Kapią z rynny, kąpią z drzewa
Kropelki jak łzy.
Mokną dróżki, mokną krzaki,
Mokną pieski, mokną ptaki,
Szary kot i my…
Chlapu chlapu, błoto chlapie
Po kałużach jesień człapie,
Otulona w mgły…


Przyszedł do nas listopad, choć szary, bury i ponury, to nie dla nas takie klimaty. My zamierzamy się dobrze bawić.
 
      Rozpoczynając miesiąc dokończymy tematykę deszczową. Dowiemy się skąd się bierze deszcz oraz porozmawiamy o życiodajnej wodzie.
 
     W kolejnym tygodniu dowiemy się co to znaczy być patriotą, porozmawiamy o różnorodności domów i ich mieszkańcach, porozmawiamy o naszej ojczyźnie, dowiemy się jakie są nasze symbole narodowe. Będziemy obchodzić Święto Niepodległości- porozmawiamy o bohaterach, o żołnierzach.
 
       Zdrowie jest najważniejsze w życiu, dlatego porozmawiamy też o nim. Poznamy zasady zdrowego odżywiania, nauczymy się ubierać stosownie do pogody. Zastanowimy się jak możemy aktywnie spędzać czas wolny. „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”- ta piosenka jest znana niemal każdemu. W takich rytmach będziemy kształtować prawidłową postawę dzieci do higieny.


W mokrych cieniach listopada
Może ktoś zabłąkał się?
Nie, to tylko pies ujada.
Pomyśl także i o psie.”

     

            Idąc za myślą klasyka Jana Brzechwy dowiemy się jak należy dbać o zwierzęta domowe. Dowiemy się jakie są ich zwyczaje. Poznamy zwierzęta i te małe i te trochę większe. Poopowiadamy też sobie nawzajem o naszych domowych pupilach.

 

           W ostatnich dniach listopada cofniemy się w czasie, aby poznać dinozaury i czasy w jakich one żyły. Dowiemy się także skąd się bierze węgiel i po co on komu potrzebny. Zapoznamy się z pracą górnika. Poznamy także śląskie zwyczaje związane z dniem Barbórką- Dniem Górnika. Spotkamy się z górnikiem, poznamy jego mundur galowy.


A PONADTO:


  • 22.11. 2017 r. (środa) o godz. 12:30 – kolejny teatrzyk w naszym przedszkolu pt.: „Przygody Okruszka”.

  • 24.11 – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – przynosimy pluszowe maskotki różnych ukochanych misiów;
Pozdrawiamy- wychowawczynie SKRZATÓW