Kochane Biedroneczki!

 

W LISTOPADZIE zamierzamy:

 

 • „Kto Ty jesteś? Polak mały" - z okazji święta państwowego przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące naszego kraju, symboli narodowych. Zamierzamy również spróbować określić czym dziś jest „patriotyzm", co oznaczają m.in. pojęcia „mała Ojczyzna", flaga, godło, barwy ojczyste, hymn narodowy, niepodległość;

 

 • Poznać chyba z 1000 definicji domu;) Dowiemy się, które miejsca zasługują na miano „domu", czy dom to tylko budynek? Poznamy znaczenie niektórych powiedzeń na temat domu: Gość w dom Bóg w dom, Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, Chałupka-choć ciasna, ale własna, Wolnoć Tomku w swoim domku, Czym chata bogata tym rada, Nie ma jak u mamy;

 

 • Poznawać nasze domowe zwierzątka przypominając sobie jednocześnie co oznacza, że „jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoimy";

 

 • Kapryśna pogoda to dla Biedronek żadna przeszkoda, dlatego będziemy dumać oraz:

 

 • dokładnie obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie późną jesienią i występujące wtedy zjawiska atmosferyczne po to, by tworzyć deszczowe kompozycje, obmyślać przygody kropelek wody, poznawać bajki i baśnie pod parasolem, grać w deszczowe skojarzenia i inne kap, kap, kap–owe zabawy;)
 • psoty wiatru, muzykę jego podmuchów, jesienne wichury i inne wietrzne tajemnice poznamy...na spotkaniu z panem wiatrem;
 • mimo szarugi jesiennej za oknem kolorowo spędzać czas i troszeczkę pokolorujemy sobie listopad:) szczegóły wkrótce;

 

 • Jak co miesiąc spotkać się z „Bajkami -czytajkami", które są naszą receptą na dobrą mowę i dobre emocje;

 

 

 

W najbliższym czasie:

 

 • 9 listopada kolejne spotkanie z Młodą Filharmonią w P5 pt."Dźwięki stroją miny. Muzyka w teatrze";

 

 • 20 listopada 9:30 teatrzyk w P5 "O co temu panu chodzi?";

 

 • 23 listopada idziemy pieszo na kolejne spotkanie czytelnicze do Biblioteki. Prosimy o dostosowanie stroju dziecka do warunków atmosferycznych;

W tym dniu: śniadanie 8:45

 • 25 listopada wyjątkowy dzień, gdy pluszaki zawitają w nasze progi – z okazji Dnia Pluszowego Misia zapraszamy dzieci do przedszkola z misiami;

 

 • W listopadzie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie. Omawiane będą sprawy wstępnej obserwacji i diagnozy dzieci oraz sprawy bieżące. Po zebraniu będzie możliwość konsultacji indywidualnych z nauczycielkami grupy, dlatego konsultacje w standardowym terminie (czyli czwartek w drugim tygodniu miesiąca) nie odbędą się. Szczegóły wkrótce;

 

 •  ...pozostałe wieści czy ewentualne zmiany na listopad prosimy śledzić na bieżąco na forum oraz w szatni przedszkola.

 

Pozdrawiamy

P.Krysia i P.Ewa :)