Wiadomości Duszpasterskie: 31.05.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 01.06 - Święto NMP Matki Kościoła;

- w środę - 03.06 - Wsp. Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

- w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 - w piątek - Wsp. Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;

 

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jutro drugi dzień Zielonych Świątek. Kończy się okres Wielkanocny, przypominamy o spowiedzi wielkanocnej i komunii św., do której można przystąpić do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do następnej niedzieli. Zachęcamy, kto tego nie uczynił przez sytuację epidemiczną przed świętami.

 

3. Według nowych wytycznych nie obowiązuje w kościele limit osób, z zaznaczeniem jednak, że powinien być zachowany odstęp miedzy wiernymi 2 metrów i o to prosimy. Nadal w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Zostaje także odwołana dyspensa od niedzielnej mszy św. za wyjątkiem osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji bądź czującymi obawę przez zarażeniem.

 

4. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro 1 czerwca Dzień Dziecka, modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, to także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed poranną mszą św. i popołudniu od godz. 16.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 9.00, pierwsza sobota miesiąca modlitwy ku czci Matki Bożej. 

 

6. Zapowiadamy, że Uroczystość Bożego Ciała, która wypada 11 czerwca odbędzie się wg następującego porządku, msza św. o godz. 11.00 i następnie procesja do czterech ołtarzy wokół placu kościelnego. Prosimy osoby, które zawsze przygotowywały ołtarze o rozstawienie ich w tym roku nie na ulicy, ale na placu kościelnym.

 

7. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można zakupić przy kościele Dęby pamięci, które są cegiełką na prace remontowe w naszej świątyni. W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, mają być  symbolem, pamiątką i ważną cegiełką na rzecz naszej świątyni. Dęby można posadzić przy swoim otoczeniu. Cena wyjściowa tej cegiełki to 50 zł, zapraszamy do tej ciekawej inicjatywy. Będzie można je nabywać także w kancelarii, i przez kolejne niedziele.

 

8. W piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie uczniów klasy 1 średniej w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

9. Za tydzień w niedzielę 7 czerwca na mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się za tegorocznych maturzystów, przed egzaminami dojrzałości, prosząc dla nich o potrzebne dary Ducha Świętego.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto parafialne 1 rodzina -100 zł , indywidualnie -  4 rodziny - 820 zł.

 

11. W minionym tygodniu zmarła; + Katarzyna Tesmer, l.57;

 

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

13. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje