Wiadomości Duszpasterskie: 07.06.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek -08.06 - Wsp. Św. Jadwigi Królowej;

- w czwartek - 11.06 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

 - w piątek -  12.06 - Wsp. Bł. Ludwika Rocha Gietyngiera;

- w sobotę - 13.06 - Wsp. Św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła

 

2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zmiana tajemnic dla kół żywego różańca. Kończy się przedłużony czas przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej. Modlimy się za maturzystów przed rozpoczynającymi się jutro egzaminami.

 

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i następnie procesja do czterech ołtarzy wokół placu kościelnego i o godz. 17.00. Prosimy osoby, które zawsze przygotowywały ołtarze o rozstawienie ich w tym roku nie na ulicy, ale na placu kościelnym. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, panów do baldachimu, osoby do feretronu, panie różańcowe, dziewczynki z różnych klas do sypania kwiatów, chłopców do poduszek. Mimo, że  procesja tylko wokół kościoła jednak dajmy świadectwo wiary. Zachęcamy do przystrojenia swoich domostw, można nabyć emblematy w cenie 4 zł na stojaku pod chórem. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała od piątku po mszy św. o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła.

 

4. Nabożeństwa Czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po mszy św. o godz. 17.00 w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. W piątek wspomnienie liturgiczne bł. Ludwika Rocha Gietyngiera, modlimy się za naszą parafię za Jego wstawiennictwem, po mszy św. o godz. 17.00 modlitwa o powołania. Z tej racji w najbliższą niedzielę 14 czerwca uroczystość odpustowa w kościele w Jaroszowie, połączona z poświęceniem pól. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.

 

6. W przyszłą niedzielę również poświęcenie pól w Czatachowie. Bez procesji, msza św. o godz. 15.00, przy kapliczce św. Antoniego.

 

7. W sobotę przypada dzień imienin ks. bp Antoniego Długosza, Jego osobę polecamy naszym modlitwom.

 

8. Zachęcamy do zakupienia przy kościele Dębów pamięci, które są cegiełką na prace remontowe w naszej świątyni. W 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, mają być pamiątką i ważną cegiełką na rzecz naszej świątyni. Cena wyjściowa tej cegiełki to 50 zł, można je nabywać także w kancelarii.

 

9. W sobotę o godz. 10.00 w kościele spotkanie uczniów klasy 8 SP , o godz. 11.00 uczniów z klasy 7 SP w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto parafialne - 400 zł, dęby -- 1030 zł, indywidualnie - 500 zł., chorzy z okazji I piątku - 1130 zł.

 

11. W minionym tygodniu zmarła; +Łukasz Dzieża, l. 37; + Czesław Jędrycha, l. 93; + Marianna Krulik, l.85

 

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

13. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje