Wiadomości Duszpasterskie: 26.07.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 29.07 - Wspomnienie św. Marty;

- w piątek - 31.07 - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera;

- w sobotę - 01.08 - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła;

2. Dziś dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom ze względu na wspomnienie św. Joachima i Anny. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi, którym po Mszy św. o godz. 10.00, będzie udzielane błogosławieństwo indywidualne.

3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.  To pierwsza sobota miesiąca, modlitwy ku czci Matki Bożej. To także Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecać będziemy Bogu w modlitwach pomordowanych za Ojczyznę.

4. Od 1 sierpnia rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, które potrwają wyłącznie do 19 sierpnia.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie - 2 rodziny - 300zł, na konto parafialne - 1 rodzina - 500zł;

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

8. Zmarli: + Stanisława Sojka, l. 84.

9. Życzymy błogosławionego Tygodnia, udanych urlopów i wakacji.