Wiadomości Duszpasterskie: 27.09.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek - 28.09 - Wspomnienie św. Wacława, Męczennika;

 - We wtorek - 29.09 - Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- W środę - 30.09 - Wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;

 - W czwartek - 01.10 - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;

 - W piątek - 02.10 - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów;

 

2. We wtorek dzień imienin ks. Michała, dziś modlimy się w Jego intencji na mszy św. o godz. 10.00;

 

3. Jutro dzień imienin ks. Abpa Wacława Depo, pasterza naszej diecezji ogarniamy naszą modlitewną pamięcią; Także jutro przypada rocznica beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki, dlatego tego dnia od kilkunastu lat organizowana jest w wielu miastach Polski akcja, „Koronka na ulicach”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jutro o godz. 15.00 przy pomniku bł. Rocha Gietyngiera, by wspólnie publicznie wyznać naszą wiarę, szerząc Boże Miłosierdzie.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed ranną mszą św. i popołudniu od godz. 16.00, odwiedziny chorych od godz. 9.00, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy ku czci Matki Bożej.

                                           

5. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci na różaniec na godz. 16.15, natomiast młodzież i dorosłych na godz. 17.30.

 

6. W sobotę - 03.10, w Sanktuarium NMP Różańcowej w Mrzygłodzie odbędzie się Pielgrzymka Kół Różańcowych naszej Archidiecezji, początek o godz. 10.00

 

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30. Zapraszamy. Na mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci z klasy 3 w ramach przygotowania do I Komunii świętej.

 

8. W tym roku przeżywamy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, z tej okazji pragniemy zorganizować jednodniową, parafialną pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Łagiewnik, Sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymka dziękczynna za dar osoby św. Jana Pawła II planowana jest na 17 października. Szczegóły podamy w następną niedzielę, osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii, bądź kancelarii.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualne 2 rodziny - 250 zł;

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje