Wiadomości Duszpasterskie: 01.11.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek- 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;

- W środę- 04.11 - Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa;

2. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Wszystkie Msze św. sprawowane są w kościele w porządku niedzielnym. Wypominki jednorazowe odczytywane o godz. 11.00 w kościele a po nich Msza św. w intencji zmarłych. Wypominki oktawalne, odczytywane od 2 do 9 listopada wraz z różańcem o godz. 16.15 a następnie Msza św. w intencji tych zmarłych.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych, msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00

4. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00, natomiast we wtorek po mszy o godz. 18.00 zaprasza na modlitwę Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

5.Cmentarz parafialny zgodnie z zarządzeniem dziś i jutro pozostaje zamknięty. Przez cały miesiąc listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby w myśli) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, ze względu na epidemię, w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych, po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.00. I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

7. Ze względu na wznowione restrykcje, podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać 60 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Przypominamy, że obowiązuje także nakaz zakrywania nosa i ust.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół,: indywidualnie - 7rodzin - 750 zł, konto - 2 rodziny - 800 zł;

9. W minionym tygodniu zmarli: + Alfreda Bojanek, l.91; + Natalia Bernacka, l. 97;

+Wiesława Rasztabiga, l. 82; ks. Leon Wódka, l. 81 -proboszcz naszej parafii w latach 1987-1998; ks. Stefan Wyporski, l.66 - pochodzący z naszej parafii, pogrzeb w naszym kościele we wtorek o godz. 13.30;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz życzymy błogosławionego Tygodnia.