Wiadomości Duszpasterskie: 13.12.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek - 14.12 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła;

2. Dziś 3 Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości - Gaudete, źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta. Dziś przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Jesteśmy zachęceni do akcji: „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Dziś o godz. 19.30 zapalmy światło pamięci w oknie - prośba Episkopatu Polski.

3. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Jacek Toborowicz -przeor Sanktuarium w Leśniowie. Potrwają do wtorku włącznie. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. W środę nie ma już rekolekcji, jednak pozostają w tym dniu godziny mszy św. o 8.00 i 17.00.  Spowiedź będzie każdego dnia przed mszą św., nie będzie księży z dekanatu. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii, kancelarii bądź telefonicznie, tylko osoby,  które nie odwiedzamy w pierwszy piątek.

4. W Adwencie zapraszamy na roraty rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00.

5. W piątek przypada 3 piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Zapraszamy do zakupu świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł.

7. Caritas przeprowadza akcję „ Wyciągnij rękę do ubogiego”. Do 20 grudnia, w kościele wyłożone jest specjalne pudełko, do którego można włożyć dary dla biednych: żywność, artykuły chemiczne, nowe skarpety i czapki. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

8. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. Dziękujemy za wszelką życzliwość, złożone ofiary na rzecz naszego Kościoła. Opłatki można nabyć jeszcze w zakrystii bądź kancelarii.

9. Zachęcamy do nabycia płyt CD „Wobec piękności Bożej”, w wykonaniu polskich sióstr Karmelitanek Bosych z Islandii, kupując tę płytę wspieramy  ich klasztor. Cena płyty to 30 zł, ale pamiętajmy, że jest to cegiełka na rzecz klasztoru, jest to cena wyjściowa. Piękne pieśni kontemplacyjne mogą być świetnym prezentem na święta.

10. Zbliżają się Święta i tradycyjna Wizyta Duszpasterska. Odwiedziny są uzależnione od wyraźnego wcześniejszego zaproszenia kapłana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Można już dokonać takiego zaproszenia w zakrystii bądź w kancelarii.

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie -  2 rodziny - 300 zł.

12. W minionym tygodniu zmarli: Stanisław Rafalski, l. 68; + Adam Maszczyk, l. 59, + Halina Zielińska, l.83 - pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00;  + Maria Woźniak, l. 88 - mama ks. Roberta Woźniaka, naszego byłego wikariusza, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w parafii Gorzkowice;

13. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela, życzymy błogosławionego Tygodnia.