Wiadomości Duszpasterskie: 31.01.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 02.02 - Święto Ofiarowania Pańskiego;

- w piątek - 05.02 - Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy;

- w sobotę - 06.02 - Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

2. Od jutra (1 lutego) wracamy z porządkiem mszy św. w tygodniu o 7.00, 17.00 i 18.00.

3. We wtorek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej mszy św. Jest to dzień życia konsekrowanego, dlatego na mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w sposób szczególny za siostry zakonne pochodzące z nasze parafii oraz za wszystkie zakony męskie i żeńskie w szczególności za Zakon Ojców Paulinów w Leśniowie.

4. W środę we wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo świec i wiernych, prosząc o zdrowie gardła, natomiast w piątek we wspomnienie św. Agaty poświęcenie chleba i wody.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza i modlitwa o powołania kapłańskie. Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź przed poranną mszą św. i od godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.  Pierwsza sobota miesiąca, modlitwy ku czci Matki Bożej.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

7. Zakończyliśmy Msze św. za mieszkańców naszej parafii w ramach Wizyty Duszpasterskiej. Dziękujemy za waszą obecność, modlitwę, za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszego Kościoła, podczas indywidualnej wizyty duszpasterskiej bądź w kościele.

8. Można zamawiać  terminy Mszy św. na rok 2022.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odbiór 10 lutego, godz. 10.00 na placu kościelnym.

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, życzymy błogosławionego tygodnia.