Wiadomości Duszpasterskie: 06.06.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 08.06 - Wsp. św. Jadwigi, Królowej;

- w piątek - 11.06 -  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- w sobotę - 12.06 - Wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

12.06 - Wsp. Bł. Ludwika Rocha Gietyngiera;

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, Msza św. o Eucharystii z procesją o godz. 17.00 i litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek zakończenie oktawy o godz. 18.00, prosimy o przygotowanie ołtarzy na placu kościelnym i zapraszamy całą asystę. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy rodziny z dziećmi.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 na salce parafialnej spotkanie w sprawie Pielgrzymki do Izraela.

4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 2 Szkoły Średniej, natomiast w środę również o godz. 19.00 - spotkanie uczniów z klasy 1 Szkoły Średniej w kościele.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po mszy św. o  godz. 17.00 procesja z Najśw. Sakramentem, śpiewem litanii i aktem wynagrodzenia.  Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Jest to światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. W piątek ze względu na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

6. W sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Ludwika Rocha Gietyngiera, modlimy się za naszą parafię za Jego wstawiennictwem, po mszy św. o godz. 17.00 modlitwa o powołania. Z tej racji w najbliższą niedzielę 13 czerwca uroczystość odpustowa w kościele w Jaroszowie, połączona z modlitwą o urodzaje. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę również msza św. o godz. 15.00, przy kapliczce św. Antoniego w Czatachowie. W naszym kościele nabożeństwo Fatimskie-  16.30 różaniec, można składać intencje a po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin ks. bp Antoniego Długosza, Jego osobę polecamy naszym modlitwom.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: chorzy z okazji I piątku - 890 zł; indywidualnie - 2 rodziny - 300 zł,; na zestaw do wyświetlania pieśni - 3 rodziny - 2000 zł;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”;

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia.