Wiadomości Duszpasterskie: 13.06.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 14.06 - Wsp. bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;

- w czwartek - 17.06 -  Wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika;

2. Dziś XI Niedziela Zwykła:

• Ø Msza św. odpustowa w Jaroszowie o godz. 11.00
  • Ø Msza św. przy kapliczce św. Antoniego w Czatachowie o godz. 15.00
  • Ø Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.30, później msza św. i procesja z figurą MB;
  • Ø Dzień imienin ks. bp Antoniego - ogarniamy naszą modlitewną pamięcią.

3. W piątek przypada III piątek miesiąca, po litanii do Serca Pana Jezusa, także Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godz. 10.00, będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, dziękując Bogu za miniony rok szkolny i prosząc o błogosławieństwo na czas wakacji. Okazja do spowiedzi w najbliższy czwartek i piątek (17 i 18 czerwca) od godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Za tydzień w niedzielę zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena o godz. 15.00. Zapraszamy solenizantów i mieszkańców pobliskich ulic.

6. Zapowiadamy, że 2 lipca - odpust Matki Bożej Leśniowskiej w tym roku będziemy obchodzić wyjątkowo uroczyście. Za zgodą Stolicy Apostolskiej Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszoną „ Patronka przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 sprzed Urzędu Gminy wyruszy procesja do naszego kościoła a następnie ulicą Leśniowską do Sanktuarium. Procesji jak i uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. Abp Wacław Depo. Zachęcamy z tej okazji do udekorowania swoich domów flagami, obrazami i chrześcijańskimi symbolami. Z tej okazji można nabyć wizerunek MB Leśniowskiej z przyssawkami na szybę - cena 25 zł.

7. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostały zwiększone limity osób w kościele, pamiętając ciągle o zakrywaniu ust i nosa w obiektach zamkniętych. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, od przyszłej niedzieli zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej. Dlatego dziś po raz ostatni odbywa się transmisja mszy św. na fb parafialnym.  Zapraszamy do naszego kościoła, można zostać na zewnątrz, wtedy włączamy nagłośnienie zewnętrzne.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół; indywidualnie - 3 rodziny - 400 zł,; na zestaw do wyświetlania pieśni - 5 rodzin - 2,250 zł, Koło przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam - 1000 zł;

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”;

10. Życzymy błogosławionego Tygodnia.