Wiadomości Duszpasterskie: 06.03.2022

1. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci i młodzieży i o 17.30 dla dorosłych. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.30
z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Dziś w połączeniu z nabożeństwem Gorzkich Żali zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

2. We poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na modlitewne spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek przypada Światowy Dzień Kobiet - zapraszamy do wspólnej modlitwy
w intencji wszystkich Pań. Z tej racji zapraszamy również na spotkanie towarzyskie połączone z projekcją filmu w Chrześcijańskiej Cherbaciance. Spotkanie rozpocznie się w sobotę Mszą św. o 18.00.

4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., następnie modlitewne spotkanie synodalne, po którym zapraszamy chętnych do Chrześcijańskiej Cherbacianki na wspólną rozmowę
z możliwością wyrażenia swojego zdania na tematy związane z Kościołem.

5. W imieniu Episkopatu i Caritas serdecznie dziękuję za każdą ofiarę do puszki w niedzielę i Środę Popielcową. Nasza parafia zebrała i przekazała 8.620,76 zł. Dziękuję również za zaangażowanie w przygotowanie Domu Samotnej Matki na przyjęcie uchodźców, którzy dotarli do nas wczoraj wieczorem. Za składane przedmioty, rzeczy oraz żywność dla ofiarodawców oraz dla właścicieli sklepu Karolina wielkie Bóg zapłać. Gdy będzie nagła potrzeba to będziemy się zwracać z prośbą o dalszą pomoc.

6. Ktokolwiek nie ma jeszcze koperty jałmużny wielkopostnej - może ją zabrać ze stolika pod chórem. Gdyby ich zabrakło to jeszcze sprowadzimy. Są już paschaliki wielkanocne
w cenie 10 zł., z których dochód Caritas przeznacza na dzieła charytatywne na Ukrainie.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto dwie rodziny 700 zł. i od chorych 1.050 zł.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W minionym tygodniu odszedł od nas: Edmund Orman, l. 86 - jego pogrzeb odbędzie się jutro o 14.00. Wieczny odpoczynek…

10. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!