Wiadomości Duszpasterskie: 18.02.2024

1. Wczoraj w Myszkowie nasi ministranci i lektorzy zdobyli pierwsze miejsca i tytuł Mistrzów regionu zawierciańskiego w piłce nożnej zarówno w kategorii lektor młodszy jak i lektor starszy. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów na etapie diecezjalnym. Przy tej okazji zachęcamy do włączenia się w działalność wspólnot dla dzieci i młodzieży: ministrantów, wspólnoty młodzieżowej, scholii czy Dzieci Maryi. Szczegółowe informacje u duszpasterzy.

 

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu  o 16.30, z możliwością ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.15 oraz dla dorosłych o 17.30 również z ucałowaniem relikwii. Msze św. poranne w piątki Wielkiego Postu odprawiane są w kaplicy Krzyża Świętego.

 

3. W czwartek - 22.02. - święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Odpust zupełny za nawiedzenie katedry i odmówienie w niej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 

4. Małżeństwa wraz z dziećmi, które pragną zgłębiać ducha modlitwy i wiary zapraszamy,
by założyć w naszej parafii krąg Domowego Kościoła. Jest to wspólnota oparta o wskazania
ks. Franciszka Blachnickiego. Szczegółowe informacje u duszpasterzy.

 

5. W czwartek o 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII odbędzie się
w poniedziałek o 19.00 na plebanii. Dla klas VII spotkanie na plebanii we wtorek o 19.00.

 

6. Bóg zapłać za ofiary potrzeby kościoła: na konto dwie rodziny - 300 zł., na konto jedna rodzina 100 zł. oraz za ofiary na tacę inwestycyjną

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

8. W minionym tygodniu odeszła od nas + Henryka Gołuchowska, l. 86. Modlimy się także za
+ ks. Mariana Szczepańskiego w 10 r. śm., oraz + ks. Stanisława Ufniarskiego w 29 r. śm. Wieczny odpoczynek…

 

9. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje