Wiadomości Duszpasterskie: 09.07.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- we wtorek: Święto  św. Benedykta, Opata.
– w środę: wspomnienie  św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa
i Męczennika
- w czwartek:wspomnienie  św.Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w sobotę: wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Dr Kościoła.
- Jeszcze raz przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: w lipcu
i sierpniu w tygodniu, nie ma Mszy św. o g. 7.30, a równocześnie zostaje już na stałe zlikwidowana w niedziele – Msza św. o g. 15.30.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.

-  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby WSD w Częstochowie.

- W następną sobotę nie będzie intencji za żyjących na Mszy św. nowennowej o g. 18.00.

- 13.VII w czwartek zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczyna się pierwszą częścią o g. 17.30.

- Za dwa tygodnie: w niedzielę 23.VII, po każdej Mszy św. będzie tradycyjne, coroczne poświęcenie pojazdów. Wszystkich kierowców zapraszamy ze swoimi pojazdami.

- Natomiast za trzy tygodnie: 30. VII – po Mszy św. o g. 10.00, będzie błogosławieństwo dzieci, z racji wcześniejszego wspomnienia św. Anny. Jeszcze o tym przypomnimy.

- Dzielimy się radosną wiadomością, że parafia podejmuje kolejny etap odnowy ołtarza św. Anny. Otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dzięki poparciu osoby z naszej parafii, dotację w wysokości 20 000 zł. Dziękujemy za to bardzo. W ub. roku otrzymaliśmy także taką samą dotację, a wkład własny parafii w obu przypadkach też wynosi 40 000 zł.  Natomiast już poza dotacjami parafia będzie musiała dołożyć kolejne 20 000 zł. czyli łącznie 60 000 zł.  To pozwoli na dokończenie wszystkich prac związanych z odnowieniem ołtarza za łączną kwotę: 100 000 zł.