Wiadomości Duszpasterskie - 10.09.2017

Wiad. Duszp.  – XXIII Niedziela Zwykła  – 10.09.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
- czwartek- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Porządek tak jak w tygodniu, ale wszystkie Msze św. będą odprawiane w bocznej kaplicy. Po każdej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego;
– w piątek- wspomnienie NMP Bolesnej; To zarazem III piątek m-ca, po Mszy św. o g. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- w sobotę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;

- W sobotę rozpoczyna się TRIDUUM do św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży, czyli trzy dni przygotowania do przeżywania święta tego wielkiego Patrona. Wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich (w sposób szczególny dotyczy to przygotowujących się do S. Bierzmowania) przychodzą na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę na godzinę 10.00. Jeżeli będzie pogoda, spotykamy się na placu przy kościele. Drugi dzień spotkania to Msza niedzielna za tydzień, dla dzieci o g. 10.00, dla młodzieży o g. 11.30. Ostatni dzień spotkań to 18.IX – poniedziałek, dla dzieci na Mszy św. o g. 17.00, dla młodzieży o g. 18.00.

- Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.
Dzisiejsza taca jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Cz-wie.

- Rodzice uczniów klas III, przygotowujących się do I Komunii św., swoje pierwsze spotkanie będą mieć w następną niedzielę po Mszy św. o g. 10.00.  – Natomiast rodziców naszej młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania na ostatnie już spotkanie – zapraszamy za dwa tygodnie po Mszy św.  g. 11.30.  Jeszcze o tym przypomnimy.
- Spotkanie Akcji Katolickiej: w najbliższy piątek. O g. 18.00 jest Msza św., po niej adoracja w Kaplicy Najświętszego Sakramentu prowadzona przez AK, na którą zapraszamy chętnych i na zakończenie spotkanie robocze w sali parafialnej.

-Przy wyjściu do nabycia Tygodnik „Niedziela”, a w zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy „Tęczy” dla dzieci. Obie pozycje po 5 zł.