Wiadomości Duszpasterskie - 01.10.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:

- w poniedziałek- wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

- w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

- w czwartek- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;

- w sobotę -  wspomnienie NMP Różańcowej;

- Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy. Taca w następną niedzielę jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Częstochowie.

- W tym tygodniu przypada: I czwartek m-ca: dzień szczególnej modlitwy
o powołania kapłańskie i zakonne,  I piątek; okazja do comiesięcznej spowiedzi od g. 16.00 (a w Jaroszowie od 14.30), do południa odwiedziny u chorych oraz przypada
I sobota m-ca, dzień poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.

- Wszystkich uczniów klas III i ich rodziców (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami) jeszcze raz zapraszamy na spotkanie w sali parafialnej na plebanii – w najbliższą sobotę punktualnie o g. 17.10. Będzie rozdanie pierwszej pamiątki komunijnej: poświęconego różańca, po czym włączymy się wszyscy do wspólnej modlitwy różańcowej na rynku przed kościołem, wokół figury Matki Bożej.

- A teraz informacja do wszystkich drogich parafian. Właśnie ten dzień: 7.X. najbliższa sobota jest w całej Polsce przeżywana jako wielka modlitwa różańcowa pod hasłem „Różaniec bez granic”. W kilkuset wyznaczonych kościołach na granicach Polski, gromadzą się polacy, aby modlić się w intencji naszej Ojczyzny, o pokój, jedność i bezpieczeństwo. Z naszej parafii też wybiera się delegacja na południe kraju (zainteresowanych wyjazdem prosimy o zgłoszenie się do zakrystii), ale dla tych, którzy pozostają na miejscu jest organizowana modlitwa różańcowa
w poszczególnych parafiach. O g. 17.30 rozpoczniemy odmawianie różańca właśnie na rynku przed kościołem. Gromadzimy się 5 min. wcześniej aby przygotować się do jak najgodniej przeżywanej modlitwy. Zabieramy ze sobą różańce. Jeszcze raz zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu, które może
w naszym osobistym życiu wiele zmienić, albo zapoczątkować taką zmianę. Pamiętamy, że dzięki modlitwie różańcowej dokonywały się największe wydarzenia w historii naszej ojczyzny.

- Teraz ważna informacja dla wszystkich dzieci tych najmłodszych i uczniów szkół podstawowych. Od jutra rozpoczynamy coroczny udział w nabożeństwach różańcowych połączony z konkursem. Przypominamy: nabożeństwa różańcowe dla was (od poniedziałku do piątku każdego tygodnia w październiku) rozpoczynają się
o g. 16.15.

- Od następnej niedzieli (przez kolejne dwie niedziele) po każdej Mszy św., w zakrystii będzie pełniony dyżur osób, które będą przyjmować podpisy pod obywatelskim projektem w obronie życia pod hasłem „Zatrzymaj Aborcję”. Taka akcja na prośbę Episkopatu, prowadzona jest w całym kraju.  

- W następną niedzielę w całym kraju będziemy przeżywać  kolejny „Dzień Papieski”. Przed Mszą św. dla dzieci, dokładnie pięć min. przed 10.00 nasza dziatwa rozpocznie przygotowany z tej okazji specjalny program. Starajmy się za tydzień na tę Mszę św. przyjść te kilka min. wcześniej.

- Od dzisiaj przy każdej stosownej okazji, możemy podawać imiona naszych bliskich zmarłych na wypominki.

- Jutro na comiesięczną adorację po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, zaprasza Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, a we wtorek o tej samej porze Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

- Naszemu Ks. Prefektowi Michałowi, który w miniony piątek przeżywał dzień swojego patrona: Św. Michała Archanioła – dzień swoich imienin, składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

- W niedzielę 8.X. w budynku OSP przy ul. Ofiar Katynia w g. 0d 10.00 – 14.00 będzie możliwość oddania krwi. Szczegóły są podane na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

-Przy wyjściu do nabycia Tygodnik „Niedziela”.

Dodatkowe informacje