Ogłoszenia Duszpasterskie - 22.07.2018

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 19 Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, w którym podejmowane są inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze, stąd też po każdej Mszy św. święcimy pojazdy i błogosławimy kierowców, zachęcamy do modlitewnego wsparcia wszystkich kierujących pojazdami. Ofiary składane do koszyczka będą przeznaczone na potrzeby przy odnawianiu naszej świątyni. Za powyższe wsparcie składamy „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- jutro - 23 lipca - święto Św. Brygidy - patronki Europy;

- we wtorek - 24 lipca - wsp. św. Kingi;

- w środę - 25 lipca - święto Św. Jakuba Apostoła;

- w czwartek - 26 lipca - wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu Msze św. będą odprawiane przy bocznym ołtarzu, na którym mamy piękny odnowiony obraz Św. Anny;

3. Za tydzień w niedzielę - 29 lipca - po Mszy Św. o godz. 10.00 błogosławieństwo wszystkich dzieci;

4. Również w najbliższą niedzielę - 29 lipca na Mszy Św. o godz. 11.30 - jako Ks. Proboszcz dokonam uroczystego i liturgicznego objęcia parafii poprzez wyznanie wiary i złożenie przysięgi wierności, którą odbierze Ks. Dziekan Maciej Klekowski. Zapraszam do licznego udziału.

5. Za złożone ofiary w zeszłą niedzielę z przeznaczeniem na inwestycje składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W minionym tygodniu dokonano przeglądu organów i założono doświetlenie obrazu Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Głównym Ołtarzu.

6. W dzisiejszym numerze Tygodnika Niedziela ciekawy artykuł „Czy ktoś nas przeprosi”;

7. W ubiegłym tygodniu zmarli: + Krzysztof Cacoń; + Artur Sularz; „Wieczny odpoczynek ….”.