Ogłoszenia Duszpasterskie: 07.10.2018

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

- w sobotę - 13.10 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

2. Dziś o 16.30 zmiana tajemnicy Różańca Świętego, intencja z prośba o Boże błogosławieństwo dla studentów rozpoczynających kolejny rok akademicki.

3. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej, dzieci 16.15, dorośli i młodzież 17.30, niech to będzie nasz udział w tajemnicach Różańca świętego.

4. W sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie 17.30 różaniec po nim msza św. i procesja wokół kościoła. Prosimy na procesje o zabranie świec.

5. Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. W ty mroku hasło towarzyszące to : „Promieniowanie ojcostwa”. Pragniemy w tym dniu zgłębiać nauczanie św. Jana Pawła II. Tradycyjnie odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywego pomnika pontyfikatu św. Jana Pawła II, po każdej mszy św. młodzież z naszego gimnazjum będzie zbierać na ten cel do specjalnych skarbonek.

Chcemy uczcić też ten dzień Papieskimi kremówkami, które przed kościołem będą rozprowadzać nasi ministranci. Koszt kremówki - 5 zł, zebrane pieniądze są na cele ministranckie.

6. Przyszła Niedziela to także Święto Edukacji Narodowej, zapraszamy nauczycieli na wieczorny różaniec i msze św. o godz. 17.00 w ich intencji, po której udamy się na salkę katechetyczną na krótkie spotkanie.

7. W sobotę o godz. 12.00 spotkanie do bierzmowania uczniów z klasy 8.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minionym tygodniu swój dar serca złożyło 6 rodzin - 900 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

10. Można w zakrystii nabywać kalendarz katolicki na rok 2019. Kalendarz miesięczny po 5 zł, zrywany po 10 zl.

11. W minionym tygodniu zmarli: + Henryk Bański, l. 59, + Barbara Sroka,l.59.

12. Wszystkim drogim parafianom i szanownym gościom życzymy Błogosławionego tygodnia.