Wiadomości Duszpasterskie: 24.03.2019

1. Dzisiejsza niedziela jest Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

2. Jutro 25.03 przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, ogarniamy modlitwą rodziny oczekujące dziecka oraz rodziny wielodzietne. Na mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się złożenie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia tej formy modlitwy przez 9 miesięcy za jedno dziecko poczęte, ale którego życie jest zagrożone. Deklaracje wyłożone są  na stoliku pod chórem.

3. We wtorek 26.03 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Modlitw za Więźniów.

4. W piątek 29.03. rozpoczyna się inicjatywa „24 godziny dla Pana”. W naszym regionie Zawierciańskim, kościołem, w którym odbywać się będzie spowiedź przez całą dobę jest kościół NMP Królowej Polski w Zawierciu.

5. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki - 16. 15 dzieci, 17.30 dorośli i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W minionym tygodniu swój dar serca złożyły dwie rodziny - 200 zł. Bóg zapłać.

7. W najbliższy piątek i sobotę nasza młodzież z Caritas, będzie przeprowadzać zbiórkę żywności  w sklepach Karolina i Biedronka. Za wsparcie akcji i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Rekolekcje wielkopostne dla parafii i dla wszystkich szkół odbędą się w dniach 07 - 10 . 04 . Szczegóły w przyszłą niedzielę.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu zmarła: + Barbara Ścigała l. 70, + Jolanta Pawlik l. 55, + Ewa Beza, l. 60;

11. Życzymy błogosławionego tygodnia.