Wiadomości Duszpasterskie - 07.04.2019

1. Dziś zmiana tajemnicy Różańca Świętego. Modlimy się o duchowe przygotowanie parafii do świat Wielkanocnych.

 

2. Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważanie męki, śmierci Chrystusa. Zachęcamy, by po powrocie z kościoła dokonać w swoich domach uroczystego podwyższenia krzyża świętego. Prosimy również o odnowienie i przystrojenie krzyży znajdujących się przy drogach. Utrzymywany jest zwyczaj zasłaniania krzyży od V niedzieli Wielkiego Postu do zakończenia Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 

3. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

4. Przeżywamy czas rekolekcji wielkopostnych, zachęcamy do godnego i licznego udziału. Dzieci i młodzież również maja swoje spotkania  rekolekcyjne wg. ustalonego planu. Prosimy rodziców naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej by pomóc dzieciom dotrzeć na naukę do kościoła. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. W środę dzień sakramentalnej spowiedzi, nie odkładajmy jej na ostatni czas.

 

5. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Żarek. W tym dniu nie ma drogi krzyżowej dla dzieci, jak i dla dorosłych nie ma również mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na mszę św. na godz. 18.00 a po niej wyruszymy do Sanktuarium w Leśniowie. Prosimy o zabranie świec. Zachęcamy do licznego udziału.

 

6. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie uczniów z klasy 3 gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

 

7. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Uroczysta procesja z palmami na mszy św. o godz. 10.00, gromadzimy się przy krzyżu. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do wykonania palm, które wezmą udział w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygniecie po mszy św. o godz. 10.00.

 

8. Wczoraj odbył się Diecezjalny Turniej w Piłkę Halowa ministrantów w Poczesnej. Z radością pragniemy poinformować, że lektorzy starsi z naszej parafii zdobyli 1 miejsce, tytuł mistrza diecezji i w dniach 1-2 maja wezmą udział w Turnieju Ogólnopolskim, który w tym roku odbywa się w diecezji łowickiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na Kościół, które złożyli chorzy - 950 zł.

 

10. Można zakupić świece Caritas na stół Wielkanocny w cenie 10 zł.

 

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

12. Błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje