Wiadomości Duszpasterskie: 14.04.2019

1. Dziś, Niedzielą Palmową rozpoczynamy w kościele Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa. Na każdej mszy św. poświęcenie gałązek palmowych, a na mszy św. o godz. 10.00 połączone z uroczystą procesją i konkursem palm.

 

2. W Wielki Czwartek pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa, przed południem gromadzą się kapłani w katedrze by uczestniczyć w poświęceniu olejów.  W kościele gromadzimy o godz. 18.00 uczestnicząc we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, która będzie sprawowana za wszystkich kapłanów, rodaków i pracujących oraz za powołania kapłańskie. Po homilii odbywa się obrzęd umywania nóg. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tabernakulum w kaplicy przechowania - ciemnicy i adoracja do 22.00.

 

3. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy przez cały dzień. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 i drogę krzyżową na godz. 17.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, zapraszamy do licznego udziału. Po liturgii śpiew Gorzkich Żali i adoracja w grobie pańskim do godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża, przeznaczone są utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości spożywania pokarmów.

 

4. W Wielka Sobotę adoracja Grobu Pana Jezusa przez cały dzień, oraz poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele  o godz. 9.00. 10.00. 11.00, 12.00, można wtedy złożyć ofiarę do puszek na mistrzostwa Polski ministrantów jak i inne ich cele. Na punktach  poświęcenie w tradycyjnych miejscach: 9.00 - Jaroszów, 9.15- Zawada, 9.30 - Czatachowa.

Wieczorem zapraszamy na godz. 20.00 na Liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o zabranie ze sobą świec, okapników na świece i naczyń na wodę święconą, adoracja do godz. 23.00.

 

5. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o godz. 6.00. Zapraszamy całą asystę, panie do niesienia feletronów, obrazów, różańca, OSP, które już w piątek będzie czuwać przy Grobie Pańskim, Ministrantów, Lektorów do pięknego uczestnictwa w radosnej uroczystości. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 8.00.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na Kościół, które złożyła jedna rodzina - 100 zł.

 

7. Dziękujemy wszystkim za udział w piątkowej drodze krzyżowej ulicami Żarek, w sposób szczególny naszej OSP.

 

8. Można zakupić świece Caritas na stół Wielkanocny w cenie 10 zł.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. Błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

Dodatkowe informacje