Wiadomości Duszpasterskie: 28.04.2019

1. W tym tygodniu kościół wspomina:

- we poniedziałek - 29.04-Uroczystość św. Wojciecha, Bp i Męczennika, Głównego Patrona Polski;

- w czwartek - 02.05 - Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- w piątek - 03.05 - Uroczystość NMP Królowej Polski;

 - w sobotę - 04.05 - Wspomnienie św. Floriana, Męczennika;

 

2. Dziś obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. To święto patronalne Caritas. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła na Godzinę Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię.

 

3. Jutro przypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego, w czasie II wojny światowej jak i bezpośrednio po niej. Wśród 61 zamordowanych kapłanów z Diecezji Częstochowskiej był nasz rodak bł. Ks. Ludwik Gietyngier. Modlimy się jutro za wszystkich kapłanów pomordowanych w czasie okupacji niemieckiej, oraz tych którzy byli ofiarami reżimu rosyjskiego lub władzy komunistycznej. To także dzień Uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

 

4. Od środy rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy w tygodniu o godz. 17.30 w niedzielę o 16.30.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po nabożeństwie majowym, modlitwa o powołania; pierwszy piątek, który jest dniem Uroczystości, dlatego odwiedziny u chorych w tym dniu nie będzie, spowiedź przed każdą mszą św. i pierwsza sobota miesiąca.

 

6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Archidiecezji Częstochowskiej i Polski. W tym dniu msze św. w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00- msza św. za Ojczyznę, 11.30 i 17.00 - która będzie mszą św. nowennową za zmarłych. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

 

7. W sobotę 04 maja we wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, zapraszamy wszystkie druhny i druhów, ich rodziny i parafian, orkiestrę OSP Żarki, na mszę św. na godz. 18.00 w ich intencji.

 

8. Za tydzień 05 maja, zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 11.30 na której będziemy polecać osobę księdza proboszcza Stanisława, z okazji zbliżających się imienin, prosząc dla niego o wszelkie potrzebne łaski.

 

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30 z Litanią do Matki Bożej.

 

10. Od wtorku nasi ministranci biorą udział w Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową w Skierniewicach. Ogarniamy ich naszą modlitwą. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo możliwość wyjazdu.

 

11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

 

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

13. Błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje