Wiadomości Duszpasterskie: 05.05.2019

1. W tym tygodniu kościół wspomina:

- we poniedziałek - 06.05-Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

- w środę - 08.05 - Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski;

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

3. Dziś zmiana tajemnicy Różańca świętego, modlimy się w intencji maturzystów.

4. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.

5. W środę przypada uroczystość św. Stanisława. W tym dniu msza św. w kościele popołudniu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe i msze św. o godz. 18.00 do ruin kościoła św. Stanisława na Laskowcu. Zapraszamy wszystkich solenizantów wraz z rodzinami. Na tę msze św. pod kościołem będą podstawione busy o godz. 16.50 i 17.10, które zawiozą i po skończonych uroczystościach odwiozą do Żarek. W tym dniu nasza pamięcią modlitewną otaczamy w sposób szczególny księdza proboszcza Stanisława.

6. Nasi Lektorzy Starsi, którzy brali udział w XIV Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową, dziękują wszystkim, za wszelkie wsparcie, dobre słowo, złożone ofiary. Ministranci wśród 40 drużyn, które wzięły udział zajęli 20 miejsce, jest to 20 miejsce wśród drużyn z całej Polski. Sam wyjazd był ogromnym wyróżnieniem i zdobyciem ważnego doświadczenia, które mamy nadzieje jeszcze w przyszłości zaowocuje.

7. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: Róża żeńska - 1,700 zł, Róża męska - 400 zł oraz dwie rodziny - 150 zł.

9.  W minionym tygodniu zmarli: +Stanisław Kwiatkowski, l .71, + Henryk Pompa, l.64 - pogrzeb jutro o godz. 14.00, + Mieczysław Kwiecień, l. 77 - pogrzeb we wtorek o godz. 14.00;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

11. Błogosławionego Tygodnia.