Wiadomości Duszpasterskie: 26.05.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 29.05 - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej;

- w piątek - 31.05 - święto Nawiedzenia NMP;

- w sobotę - 01.06 - wspomnienie Św. Justyna, Męczennika;

 

2. Od dzisiejszej niedzieli do środy - 29.05 - przypadają tzw. Dni Krzyżowe - Dni modlitw

o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek ze względu na bierzmowanie modlitwy o urodzaje w czasie porannej mszy św. We wtorek i środę rozpoczęcie w kościele o 16.45 i wraz ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych będziemy się modlić o urodzaje przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki, okażmy naszą życzliwość i pamięć modlitewną, również  nieżyjącym mamom.

 

4. We wtorek - 28.05 - przypada 38 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia - Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczmy się od niego zawierzenia swego życia Matce Bożej.

 

5. W najbliższą środę na mszy św. o godz. 18.00, ks. Michał wraz ze swoim rocznikiem w naszym kościele będzie obchodził 7 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i ogarniamy ich naszą pamięcią modlitewną.

 

6. W piątek - 31.05 - rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

 

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Serca Jezusowego.

 

9. Jutro młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i osoby związane węzłami rodzinnymi. Bierzmowania udzieli Ks. Abp Wacław Depo o godz. 18.00 - stąd też nabożeństwo majowe będzie rano o godz. 7.30, a Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie - młodzież przygotowuje się do przyjęcia sakramentu.

 

10. Rocznica I Komunii Świętej w tym roku będzie 9 czerwca na mszy św. o godz. 11.30. Za tydzień w niedzielę 02 czerwca po mszy św. o godz. 10.00 krótkie spotkanie z dziećmi z klasy 4 i ich rodzicami. Spowiedź przed rocznicą będzie w ramach pierwszego piątku miesiąca czyli 7 czerwca.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na malowanie Kościoła - złożyło 9 rodzin - 1700 zł.

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. Błogosławionego Tygodnia.

Dodatkowe informacje