Wiadomości Duszpasterskie: 11.08.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 14.08.-Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika;

- w czwartek - 15.08 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP;

- w sobotę - 17.08 - Wspomnienie św. Jacka, Prezbitera;

2. We wtorek 13 dzień miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. o godz. 17.30 różaniec, następnie msza św. o godz. 18.00 a po niej Litania i procesja z Figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę we wspomnienie św. Maksymiliana przypada dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana także jako Święto Matki Bożej Siewnej i w wymiarze patriotycznym dzień Cudu nad Wisłą. Msze św. w porządku niedzielnym na każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

5. Jak co roku kustosz Sanktuarium w Mrzygłodzie zaprasza na pielgrzymkę dekanatów dnia 16 sierpnia o godz. 18.00 . Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.

6.  W piątek przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i litania do Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę (17.08) z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału. Można się zapisywać w zakrystii bądź w godzinach kancelaryjnych. Opłata 10 zł. Pragniemy w tym roku, aby uczestnicy pielgrzymki posiadali jednakowe koszulki, przy zapisywaniu wyrażamy chęć zakupu i podajemy rozmiar, cena koszulki 28 zł. W sobotę rozpoczęcie pielgrzymki w naszym kościele mszą św. o godz. 6.00, od godz. 5.30 można oddawać bagaże i odbierać koszulki wcześniej zamówione. Szczegółowy program wywieszony w gablocie.

8. Od soboty rozpoczyna się także nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

9. W przyszłą niedzielę 18.08 o godz. 11.00 w Sanktuarium w Leśniowie odbędzie się rocznica koronacji Matki Bożej. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Wacław Depo.

10. We wrześniu odbędzie się autokarowa Pielgrzymka do Włoch, w drugim autokarze jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Wszelkie informacje u ks. Michała

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyła 1 rodzina - 50 zł,

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

13. W minionym tygodniu zmarła Teodozja Kasznia lat 79.

14. Wszystkim parafianom i szanownym gościom życzymy błogosławionego tygodnia.