Wiadomości Duszpasterskie: 01.09.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 03.09 - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 16.30 różaniec, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Na Jasnej Górze dziękczynienie za tegoroczne plony, wszyscy korzystamy z pracy rolników, ogrodników i działkowiczów.

 

3. Dziś 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej na każdej mszy św. modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Zgodnie z zarządzeniem ks. Abp. Wacława Depo dziś na każdej mszy odmawiamy modlitwę za Ojczyznę a o godz. 14.00 przez 3 minuty mają bić dzwony we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji w momencie gdy w Warszawie na Placu Piłsudskiego podczas oficjalnych obchodów zabrzmi dzwon: „Pamięć i przestroga”.

 

4. Dzieci i młodzież zapraszamy jutro do kościoła na msze św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego:

8.00 - Zespół Szkół w Żarkach i ZDZ;

9.00 - Msza św. w Jaroszowie dla SP w Zawadzie;

10.30 - Szkoła Podstawowa w Żarkach;

 

5. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00, natomiast we wtorek również po mszy o godz. 18.00 zaprasza na modlitwę do kaplicy adoracji Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedziny u chorych, po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.00, będzie to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy do licznego udziału.

 

7. Wraz z nowym rokiem szkolnym, wznawiamy spotkania formacyjne. Lektorzy, ministranci i kandydaci pierwsze spotkanie jutro o godz. 15.00. Schola parafialna w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy nowe osoby, by zasiliły nasze wspólnoty. Młodzież, która rozpoczyna swoje przygotowanie do bierzmowania to obecnie klasa 6 i 7 SP. Spotkanie z nimi będzie mieć miejsce w drugiej połowie września.

 

8. W piątek z naszej parafii wyrusza autokarowa Pielgrzymka do Włoch. Intencje naszej parafii i naszej Ojczyzny będziemy polecać przy grobie św. Jana Pawła II. Prosimy osoby jadące na tę pielgrzymkę o wpłatę dodatkowych euro.

 

9. W Sanktuarium w Leśniowie 9 września odbędzie się regionalny Dzień Chorego, natomiast 14 września od godz. 20.00 włączamy się w inicjatywę „Polska pod krzyżem”, w ramach spotkania modlitewnego: konferencja, apel, droga krzyżowa ulicami Leśniowa i Msza św.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”, dla dzieci „Tęcza”.

 

10. W minionym tygodniu zmarli: + Zofia Stala, l. 86; + Grzegorz Skorek, l. 30;

 

11. Uczniom i nauczycielom rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy Bożego Błogosławieństwa.  

Dodatkowe informacje